Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

12.10.2021

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech i Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo

W dniach 8-10 października 2021 r. na terenie Targów Kielce odbyły się Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech i Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las-Expo. W oficjalnej uroczystości udział wziął Sekretarz Stanu Szymon Giżyński. Targi Agrotech to jedno z najważniejszych wydarzeń z branży rolniczej w Polsce.

Podczas targów swoje osiągnięcia zaprezentował Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy. Na stoisku rozpowszechniane były materiały przedstawiające dorobek naukowy Instytutu, broszury informacyjne przygotowane przez Krajowe Centrum Roślinnych Zasobów Genowych o dawnych odmianach roślin uprawnych, rozdawane były próbki nasion a także materiały informacyjne o prowadzonych projektach badawczych AGROBANK i INCREASE.

Z dumą stwierdzamy, że przez całe 3 dni stoisko Instytutu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Osiągnęliśmy korzyści na wielu płaszczyznach – wiele ważnych spotkań i rozmów, które mamy nadzieję, zaowocują nawiązaniem współpracy, poznanie potrzeb rolników oraz przeprowadzenie rozmów z instytucjami, z którymi współpracujemy od lat.

Wydarzenie jak co roku zgromadziło tłumy rolników z całego kraju. Według organizatora Targi Agrotech odwiedziło ponad 20 tysięcy gości.

powrót
design by VENTI