08.09.2021

Z żalem zawiadamiamy, że 3 września 2021 roku zmarła w wieku 84 lat Maria Molska

Z żalem zawiadamiamy, że 3 września 2021 roku zmarła w wieku 84 lat

Maria MOLSKA

Śp. Maria Molska urodziła się w Kunowie pow. Opatów. Po ukończeniu w 1954 roku średniej szkoły zawodowej - Technikum Finansowego w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęła studia na Wydziale Finansowym Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Pracę zawodową rozpoczęła w 1958 roku w IX Oddziale Narodowego Banku Polskiego w Warszawie na stanowisku inspektora kredytowego. W latach 1960-1962 pracowała na stanowisku starszego ekonomisty kosztowca w Wojskowych Zakładach Naprawczych w Zegrzu. W 1963 roku przez trzy miesiące pracowała jako starsza księgowa w Spółdzielni Pracy „Przełom” w Warszawie.

Śp. Maria Molska w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie pracowała od marca 1963 roku do marca 1992 roku, ponad 29 lat. Jej miejscem pracy był Dział Finansowo-Księgowy; w latach 1963-1972 w Centrali Instytutu w Warszawie ul. Górskiego 7, a następnie, po deglomeracji w Radzikowie od 1972 roku do czasu przejścia na emeryturę.

Śp. Maria Molska pracowała na stanowiskach: księgowej, starszego inspektora ekonomicznego. Przez wiele lat (1976-1990) pełniła funkcję kierownika Sekcji Finansowej, oraz w latach 1990-1992 była zastępcą głównego księgowego Instytutu.

Zmarła Śp. Maria Molska z pełnym zaangażowaniem wykorzystywała ekonomiczne wykształcenie, była cenionym pracownikiem, wrażliwa i życzliwa wobec innych. Taką pozostanie w naszej pamięci. Będąc na emeryturze chętnie brała udział w spotkaniach Kola Emerytów IHAR w Warszawie.

Rodzinie serdeczne wyrazy współczucia składają

Koleżanki i Koledzy

Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą św. 17 września 2021 r. o godz. 11.00 w Kościele pw. św. Jana Kantego w Warszawie na Żoliborzu, ul. Zygmunta Krasińskiego 31, po czym nastąpi odprowadzenie na cmentarz Wawrzyszewski, ul. Wólczyńska 64.