Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

19.06.2020

Dni Pola 2020

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło zaprosić Państwa do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowego Instytutu Badawczego na 
Dni Pola Radzików 2020, które odbędą się 25.06.2020 w Radzikowie.

Celem spotkania będzie wymiana informacji i doświadczeń pomiędzy pracownikami nauki oraz przedstawicielami hodowli, służbami doradczymi, służbami fitosanitarnymi, rolnikami, producentami żywności, jak również promocja realizowanych programów badawczych, nowych materiałów hodowlanych, odmian i technologii produkcji, a także prezentacja dorobku produkcyjnego IHAR-PIB w Radzikowie. W tym dniu odbędzie się prezentacja najnowszych odmian roślin uprawnych na poletkach pokazowych Centralnego Ośrodka Badań Roślin Uprawnych w Radzikowie. Nasze spotkanie będzie aktywnie wspierane przez ekspertów i członków Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych.

Nawiązując do ogłoszonego przez ONZ Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020 pragniemy podkreślić razem z COBORU rolę postępu biologicznego i hodowli odpornościowej w doskonaleniu ochrony i zdrowotności roślin, szczególnie silnie wiążącymi się z pracami badawczymi prowadzonymi przez Instytut.

Z poważaniem,

Dyrektor Instytutu
prof. dr hab. Henryk Bujak

powrót
design by VENTI