Strona główna > Aktualności

archiwum aktualnościAktualności

powrót

23.01.2018

Targi POLAGRA-PRZEMIERY 18-21.01.2018

W dniach 18-21 stycznia 2018 przedstawiciele IHAR-PIB brali udział w targach rolniczych POLAGRA-PREMIERY w Poznaniu. W organizację naszego stoiska było zaangażowanych 5 jednostek Instytutu: Krajowe Centrum Zasobów Genowych z Radzikowa, Pracownia Genetyki i Hodowli Jakościowej z Poznania, Ogród Botaniczny w Bydgoszczy oraz Sekretariat i Dział Promocji i Współpracy z Zagranicą w Radzikowie.

Targi odwiedziło ponad 40 tys. osób.

Podczas Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy odbywającego się 19 stycznia 2018 r., prof. dr hab. Edward Arseniuk otrzymał puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wręczony przez Sekretarza Stanu Jacka Boguckiego oraz wygłosił wykład na temat: Rozwój i charakterystyka systemów rolniczych.

Złotym Medalem POLAGRA-PREMIERY w kategorii „rośliny uprawne” zostały wyróżnione 2 odmiany Spółek Grupy IHAR: pszenica ozima BELISSA – HR Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR oraz pszenżyto ozime MELOMAN – HR Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR. HR Strzelce otrzymały również wyróżnienie za najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej stoisko - „Acathus Aureus”.

powrót
design by VENTI